Co i jak czyli przepisy drogowe w Wielkiej Brytanii

#fox2plus #przepisy drogowe #porady #Wielka Brytania #moto trip #trip

Przepisy drogowe w Wielkiej Brytanii nie różnią się zbytnio od Polskich, obowiązuje ruch lewostronny. Obowiązuje jazda z zapiętymi pasami bezpieczeństwa (także na tylnych siedzeniach) oraz zakaz używania telefonu komórkowego przez kierowcę w trakcie jazdy.
Zasady parkowania w Londynie: ciągła żółta linia – pojedyncza oznacza zakaz zatrzymywania się i postoju w godzinach określonych na znaku (zazwyczaj do 18.30), zatrzymanie się w celu odebrania lub wysadzenia pasażerów jest dopuszczalne. Podwójna żółta linia oznacza całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju. Ciągłe czerwone linie- pojedyncza oznacza zakaz zatrzymywania się i postoju w godzinach określonych znakiem, podwójna – bezwzględny zakaz zatrzymywania się i postoju. Clearways- w strefie tak oznaczonej obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się oraz postoju. 
W Londynie obowiązuje opłata za wjazd samochodem do centrum miasta, tzw. congestion charge. Wynosi ona 11,5 GBP dziennie.
Przejazd angielskimi drogami podlega opłatom. Opłata obowiązuje za przejazd fragmentem autostrady M6, mostami: Queen Elizabeth II Bridge, Severn Bridge oraz Second Severn Crossing (łączące Anglię z Walią), Humber Bridge, Tamar Bridge a także za tunele: Dartoford, Mersey, Tyne.  

Zasady drogowe:
Dozwolona maksymalna prędkość w terenie zabudowanym wynosi 48 km (30 mph), poza terenem zabudowanym – 96 km (60 mph), na drogach szybkiego ruchu – 112 km (70 mph), a na autostradzie – 112 km (70 mph).
Zawartość alkoholu we krwi kierowcy nie może przekraczać 0,80 promila.

Dodatkowe wymagania:
brak

Przydatne telefony:
112 – numer alarmowy
999 – numer alarmowy przypadki wymagające nagłej interwencji
101 – numer alarmowy przypadki mniej pilne
+ 44 0 207 2913 520 – Ambasada RP w Londynie tel. czynny w godz. urzędowania
0800 88 77 66 – pomoc drogowa
+44 – numer kierunkowy

Źródło: Ambasada RP , Wikipedia

Aktualna cena paliwa Pb95 w Wielkiej Brytanii.

Oświadczenie o zdarzeniu drogowym (56 pobrań)

Autor: fox2plus