Karta płatnicza wielowalutowa Revolut

#fox2plus #porady #trip #karta

Z karty Revolut korzystam od paru miesięcy. Karta jest powiązana z aplikacja na smartfony, jest to tzw. prepaid. Karta wydawana jest przez bank mieszczący się w Wielkiej Brytanii. Karta umożliwia płatności w 24 walutach nie pobierając przy tym prowizji i po bardzo korzystnym kursie.
Jedynie trzeba uważać na przewalutowanie w weekendy gdyż ze względu na możliwe wahania kursu doliczają niewielka prowizje, tak wiec lepiej wymienić walutę np. w piątek. Z doświadczeń innych użytkowników karty czasami nie działają na samoobsługowych stacjach paliw w Francji.

Ponieważ to karta prepaid aby z niej skorzystać musimy mieć środki na koncie lub doładować konto za pomocą aplikacji, doładowanie działa praktycznie natychmiastowo w ciągu kilku sekund, trzeba tylko pamiętać aby doładować konto musimy mieć dostęp do internetu, do płacenia karta nie potrzebujemy internetu. 

Istnieje parę rodzajów kont Revolut, ja posiadam bezpłatne standardowe, mające parę ograniczeń np. limit bezpłatnych wypłat z bankomatów (200 €) oraz limit wymiany waluty (20 000 zł) są to limity miesięczne. Dla mnie te limity były wystarczające, jeśli ktoś potrzebuje większe może wybrać płatne konto Revolut (29,99 lub 49,99 zł miesięcznie)

Karta wyśmienicie sprawdziła się na wyjazdach po Europie, była wszędzie akceptowana i po raz pierwszy nie przywiozłem do domu garści zagranicznych drobniaków. Polecam wszystkim którzy podróżują bądź planują wojaże po Europie.

Autor: fox2plus