Moto Bałkany dzień 5

#fox2plus #balkan #albanie #diablica #rsv

Dziś dzień zaczął się od zapakowania diablicy na prom płynący z Koman do Fierz rejs trwa około 2,5-3 godz. ładowanie dobytku zaczyna się ok. 8:20 koszt dla motocykla to 25€ + 5€ od osoby. Trzeba przyznać że widoki są cudowne nieraz aż zapierające dech, czasami na zboczach gór widać ledwie trzymające się domki i ludzi którzy żyją w tej surowej górskiej naturze gdzie podstawowym środkiem transportu jest łódź ew. osiołek który z brzegu przeniesie towary do domostwa.
Po przypłynięciu zaczęło się rozładowywanie promu, niestety port w Fierz firmy Rozafa Ferry był tragiczny jak nie masz crosówki to jest problem z wyjazdem, ale obsługa promu pomaga i dałem rade. Na promie spotkałem młodego Szwajcara który jest od 5 tyg. w drodze, na ….rowerze, bardzo pozytywnie zakręcony człowiek, odwiedził Macedonię, Chorwację, aktualnie Albanię, później jedzie do Grecji, Turcji i Iranu ma w planie podróż trwającą 6 miesięcy.
No i w końcu przede mną 180 km dróg pełnych zakrętów miedzy innymi drogi SH22, SH23, SH5, SH31 przez Kukes docelowo do Peshkopi, polecam Hotel Piazza super właściciel bardzo pomocny no i zjecie tu tez tradycyjne albańskie potrawy.
Teraz czas na Rakije.
Zapraszam na relację z dnia 6.

Autor: fox2plus