O podróżowaniu słów kilka – planowanie

Po mapie. Pierwszym wyborem z pewnością będzie Google Maps, narzędzie to pozwala zaplanować trasę wraz z przystankami łącznie z szacunkowym czasem przejazdu. jest to jedno z najlepszych rozwiązań jeśli nie posiadasz motocyklowej nawigacji.

Jeśli posiadasz TomTom Rider możesz skorzystać z programu TyrePro lub z TomTomowego serwisu MyDrive. Dzięki niemu możesz zaplanować trasę i wyeksportować ją bezpośrednio do urządzenia lub np. do formatu GPX, używanego przez praktycznie każda motocyklowa nawigacje. Odpowiednikiem TyrePro dla Garmina jest Garmin Basecamp.

Odwieczne pytanie jakie dobowe przeloty.  Jeśli jesteś wprawionym jeźdźcem i lecisz tranzytowo (drogi dobrej jakości, autostrady) na motocyklu co najmniej 600 cc, można spokojnie przyjąć ze 800-1000 km nie jest jakimś specjalnym wyczynem, oczywiście najlepiej jest zmniejszyć ten dystans do max. 800 km Twoja tylna część ciała i tak odczuje ten dystans.

Po dotarciu w miejsce docelowe za przebiegi dobowe można przyjąć 200-400 km, licząc ze średnią prędkość to ok. 50-60 km plus jedzenie plus zwiedzanie tak wiec daje nam to praktycznie cały dzień. Polecam wyjeżdżać ok. godziny 9 a docelowo przyjazd o 17-18.

Pamiętajmy podroż to nie wyścig. Planujmy tez co kilka dni jazdy, przerwę jednodniowa od siodła, ew. bardzo krotka przejażdżkę tak abyśmy mieli troszkę więcej czasu na regeneracje, szczególnie tylnej części ciała.

Pamiętajmy o przygotowaniu motocykla.

Aktualne ceny paliwa Pb95:

Autor: fox2plus