Pranie odzieży motocyklowej

Jak wiadomo właściwa konserwacja ciuchów motocyklowych zwiększa jej trwałość nie mówiąc o aspektach higienicznych.
Wiec jak prać odzież motocyklowa.

Odzież skórzana.

Przygotujmy miskę wypełnioną ciepłą wodą z dodatkiem mydła, szczoteczkę z miękkim włosiem, ręczniki papierowe, miękką ściereczkę np. mikrofibrę oraz preparat do natłuszczania skory.
Aby było łatwiej wyczyścić skórę z owadów, namaczamy ręcznik papierowy w ciepłej wodzie i okładamy nim np. kombinezon po czym zostawiamy na ok 5 min., następnie kolistymi ruchami wycieramy mikrofibrą kombinezon do sucha. Zamaczamy szczoteczkę w ciepłej wodzie i delikatnie szorujemy kombinezon tak aby usunąć pozostałe na skórze owady, po całkowitym usunięciu zanieczyszczeń wycieramy do sucha mikrofibrą, zostawiamy kombinezon tak aby całkowicie wysechł ( w temperaturze pokojowej). Po wyschnięciu kolistymi ruchami nakładamy preparat nawilżający skórę, proponuje jeszcze z ozonować wnętrze kombinezonu aby pozbyć się zapachu i drobnoustrojów.

Odzież tekstylna.

Odzież tekstylna można prac w pralce w temp. 40°C przy niezbyt dużej prędkości wirowania po uprzednim wyciągnięciu protektorów, jeśli na odzieży są plamy, czyścimy je woda z mydłem przy pomocy gąbki lub miękkiej szczoteczki. Do prania nie używamy żadnych środków zmiękczających, najlepiej albo specjalny płyn/proszek do prania odzieży motocyklowej lub płyn do prania odzieży sportowej. Nie suszymy w suszarce. Bieliznę termoaktywna pierzemy według zaleceń producenta (temperatura prania) lub tak jak powyżej.

Autor: fox2plus